Jak sprawdzić, czy firma lub spółka z o.o. została zarejestrowana?

Czy firma jest zarejestrowana? Jak to sprawdzić?

Przed podjęciem współpracy z jakąkolwiek firmą, lub decydując się na korzystanie z jej usług, warto sprawdzić, czy firma jest w pełni legalna i zarejestrowana. Polskie prawo przewiduje, że każda firma musi być zarejestrowana w odpowiednim rejestrze, który zawiera wszystkie niezbędne informacje, umożliwiające identyfikację właściciela lub zarządu firmy oraz informujące o profilu działalności. Jakie są to rejestry?

Czytaj więcej...

Co to jest CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej)?

Czym jest CEIDG?

Coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie własnej działalności, a i rośnie również świadomość konsumentów, którzy chcą wiedzieć, jak najwięcej o firmie, z której usług chcą korzystać. Obydwie te grupy łączy w tym momencie jedna baza, która zawiera informacje o każdej działalności gospodarczej prowadzonej w kraju. Bazą tą jest CEIDG, czyli Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej.

Czytaj więcej...

Jak sprawdzić firmę? Czy twój kontrahent jest wiarygodny finansowo?

Współpraca pomiędzy partnerami biznesowymi powinna opierać się na wzajemnym zaufaniu. To z kolei budowane jest na solidnych fundamentach, tworzonych przez uczciwość i pełną wypłacalność. W jaki sposób je zweryfikować? Podpowiadamy, jak sprawdzić wiarygodność finansową potencjalnego kontrahenta, by nie dać się oszukać nieuczciwym praktykom.

Czytaj więcej...